همه چیز در باره یک تجمع

همزمان با چهلمین روز شهادت شهید خلیلی

تجمع اعتراضی حمایتی به جهت تعطیلی گشت ارشاد در مشهد مقدس برگزار شد

به گزارش خبرنگار جنبش دانشجویی حیا از مشهد مقدس تجمع اعتراضی حمایتی به جهت تعطیلی گشت ارشاد در مشهد مقدس برگزار شد. این تجمع که به صورت تظاهرات خیابانی پس از نماز جمعه این هفته در مشهد مقدس از باب الجواد حرم مطهر به سمت چهار راه خسروی برگزار شد با همکاری گروه های مردمی فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام پذیرفت.

مردم در طی راهپیمایی با سر دادن شعارهایی نظیر:

جان شهید خلیلی، فدائیِ حجاب است/ حضور گشت ارشاد، دوام انقلاب است!

خواستار حضور پویا و فعال گشت ارشاد در جامعه برای برخورد با مفاسد اخلاقی شدند. از جمله شعارهای دیگر تظاهرکنندگان می توان به عبارات زیر اشاره کرد:

کو عفت؟ کو غیرت؟ / مسئولین فرهنگی خجالت خجالت

فرموده رهبری اجرا باید گردد   -      تذکر لسانی احیاء باید گردد

مانکن بی حیایی ، در شهر انقلابی ، لکه ننگ مائی

شبیخون فرهنگی خنثی باید گردد ، فساد و بی حجابی ملغی باید گردد

قاتل شهید خلیلی قصاص باید گردد

راهپیمایان در ضمن همراه داشتن عکس هایی از شهید خلیلی و شهید مسعود مددخانی که هر دو در سال جاری به عنوان شهید امر به معروف و نهی ازمنکر به جمع شهدا پیوستند پلا کاردهایی را با خود حمل می کردند که عباراتی نظیر:

گشت ارشادی ها!

به هوچی گری رسانه ای عده ای قلیل توجه نکنید

                                                                  

گشت ارشاد!!

به خاطر عزت، شرف و غیرت

به این هرج و مرج فضای عمومی پایان دهید

 

مسئولین!!

 آمرین به معروف و ناهیان از منکر امنیت جانی می خواهند

 

قاتل شهید خلیلی را قصاص کنید

 

بر روی آنها نقش بسته بود. در انتهای تظاهرات قطع نامه راهپیمایان قرائت شد که مردم با تکبیر از بند های آن اعلام حمایت کردند

بیانیه تجمع مراسم چهلم شهید خلیلی

فقط و تنها فقط سه روز بیشتر از سال جدید که توسط ولی امر مسلمین به نام فرهنگ و اقتصاد مزین شده نگذشته بود که خبر شهادت طلبه بسیجی علی خلیلی عموم مردم ایران را داغدار کرد.

امروز پس از گذشت چهل روز از شهادت این جوان دوست داشتنی ما در این مکان گرد هم آمده تا ضمن عرض تسلیت به رهبر معظم انقلاب، خانواده شهید نکاتی چند را گوشزد کنیم

1-خطاب به رهبر انقلاب عرض می کنیم: این سرزمین پر از جوانانی است که در سر شور شهادت دارند و حال اگر این کار زار جنگ نرم خون می خواهد ما نیز آماده ایم چون شهید علی خلیلی و شهید مسعود مددخانی که هر دو با خونشان به ندای آسمانی شما در نامگذاری سال جدید به عنوان فرهنگ و اقتصاد لبیک گفتند جان ناقابل خود را فدای آرمان های انقلاب کنیم

2-خطاب به مردم ایران می گوییم: ای مردم باید اعتراف کنیم که ما به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل نکردیم که امروز شاهد این وضعیت آشفته فرهنگی در فضای عمومی جامعه هستیم. اگر ما امر به معروف و نهی از منکر را ترک نمی کردیم امروز کار بدین جا نمی رسید که  بی حیایی و بی غیرتی نقل مجالس شود و گناه این چنین فضای عمومی جامعه را در بر بگیرد که گناهکار نهی از منکر یک جوان را جسارت به خود قلمداد کرده و به خود اجازه دهد شاهرگ او را با چاقو مورد اصابت قرار دهد. پس باید گفت خون شهید خلیلی دامان ما را نیز خواهد گرفت. من و شمایی که هر روز از کنار گناه بی تفاوت عبور می کنیم و از گفتن یک تذکر لسانی دریغ.

ای دوستان و مردم شریف بیایید با احیای امر به معروف و نهی از منکر به صورت تذکر لسانی این واجب فراموش شده را احیا کنیم و به گناه و گناهکار بیش از این اجازه جولان در مقابل چشم هزاران  مادر شهید را ندهیم.

3-خطاب به کلیه مسئولین تامین امنیت اخلاقی به ویژه گشت ارشاد نیروی انتظامی اعلام می داریم: مسئول این اوضاع نابسامان فرهنگ عمومی کیست؟ مسئولیت تامین امنیت اخلاقی جامعه با کدام نهاد است؟ چرا از گشت ارشاد جز نامی باقی نمانده است؟ چرا از هوچی گری رسانه ای عده ای معدود که سعی دارند خود را به جای ملت ایران جا بزنند می ترسید؟چرا با برهم زنندگان  امنیت اخلاقی جامعه برخورد نمی کنید؟ آقایان مسئول حد یقف شما کجاست؟ دیگر چه اتفاقی باید رخ دهد تا شما احساس مسئولیت کنید؟ فضای عمومی جامعه را نمی بینید؟ ریخته شدن خون شهید خلیلی کافی نیست  تا شما به خود بیایید؟ ای کاش این همه تلاش که نیروی انتظامی برای برخورد با متخلفین راهنمایی و رانندگی دارد که البته جای تقدیر هم دارد، ای کاش عزم و همتی هم برای برخورد با متخلفین امنیت اخلاقی  از خود نشان دهد.

باید گفت اگر گشت ارشاد در طی این سالیان به وظیفه قانونی خود عمل می کرد، آیا این چنین هرج و مرج فضای فرهنگ عمومی را فرا می گرفت که گناهکار به خود اجازه دهد با ناهی از منکر این گونه برخورد کند و او را به شهادت برساند؟

4-در پایان ذکر این نکته ضروری است: این که مقصر خون شهید خلیلی را محدود به ضارب کرده و مجازات را فقط در قصاص او بجوییم این خود خیانت به خون شهید خلیلی است.

آقایان مسئول آمرین به معروف و ناهیان از منکر امنیت جانی می خواهند و به نظر ما تامین این امنیت در حوزه ی حیا و عفاف عمومی وجود گشت ارشاد است که صرف وجودش به شرط پویا و فعال بودن امنیت جان آمرین و ناهیان را تامین می کند.

پس بیش از این کوتاهی در وظیفه را جایز ندانسته و  با حضور پر رنگ و البته دائمی در جامعه دین خود را به نظام ادا نمایید.                          05226466931062990034.jpg    97600945571023824537.jpg91546641061282735541.jpg